29.07.2012

14 Maşasız dalgalı saçlar

         Saçlarım ve hayal kırıklıklarım diye bir kitap yazsaydım edebiyat dalında bir Nobel ödülü alabilirdim diye düşünüyorum. Saçlarımız hepimiz için güzellik anlamında önemli bir unsur. Ben maalesef olabilecek en kötü saç tipine sahibim, ne düz, ne dalgalı, ince telli, fön çeksen 1saat sonra bozulur, maşa desen cabası, hiçbirşey yapmasan dağınık, özensiz... Saçlarımla ilgili kendim evde ki başarısız çalışmalarımın yanı sıra kuaförler konusunda da pek şanslı olduğum söylenemez ama bu şanssızlığı en kısa zaman da bozacağım hırslıyım yani bu konuda. Uzun ve geniş dalgalı saç modelleri her zaman çok hoşuma gitmiştir. Hiç istediğim kadar ama uzatamadım ama daha önceden de dediğim gibi bu sene hırslıyım artık.:) Bir krepe balyaj ve biraz dalga, biraz değişiklik herkese iyi gelir. Saç bakımıyla ilgili öneriler konusunda sürekli araştırmalardayım ve uygulamalar konusunda da hevesliyim. Öğrendiğim her yeni şeyi de burada paylaşacağım sürekli o yüzden beni takipe alın bayanlar.
Bugün rastladığım bir postu yayınlamak istiyorum. 10 dakikada gerçekten güzel geniş dalgalar hem de maşasız. Yani saç düzleştiricisiyle saçları kıvırcık yapmakta ayrı bir hüner olsa gerek...


Sadece başlangıçta saçların kuru olması gerekiyor ve başlamadan önce fırçalamak gerekiyor. İşlemin sonunda da, saçlarınız benim ki gibi çok ince telliyse ve hemen bozuluyorsa, kalıcılık için ufak bir miktar wax ta kullanabilrsiniz.

Kaynak: http://blog.hairandmakeupbysteph.com/2012/03/how-to-soft-flat-iron-curls.html 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe