15.08.2012

0 10 SAÇ MASKESİ-SAÇLARINIZ DAHA SAĞLIKLI VE HIZLI UZASIN (HAIR MASKS FOR GROWING FASTER AND HEALTIER)

Uzun saçların modası hiç mi hiç geçmez. Ben de daha önce belirttiğim gibi yıllardır saçlarımı uzatmaya çalışırım ama genelde yaz aylarında pes edip kestiririm ama bu yaz ben de inat ettim uzatıyorum artık ve sağlıklı bir şekilde uzatabilmek için de sürekli araştırmalar içerisindeyim. Bulduğum bazı maskeleri de sizlerle paylaşmak istedim.
DULAVRAT OTU KÖK YAĞI (BURDOCK ROOT OIL)
Dulavrat kökü içerisinde Kalsiyum, Potasyum, Demir ve vitaminler gibi oldukça fazla mineral içeriyormuş. Ve bunlar saçları besliyor, iltihaplarla savaşıyor, kepek ve deri kuruluğunu da önlüyormuş. Yani oldukça faydalı bir şeymiş bu dulavratotu kökü saçlarımız için.
O zaman 1'er  çay kaşığı biberiye, fesleğen ve lavanta yağını karıştırıyoruz. Sonra bu karışımın 4-5 damlasını 1'er çay kaşığı Aloe Vera jel ve dulavratotu yağıyla karıştırıyoruz. Saç derimize masajla uyguluyoruz ve birkaç saat bekletiyoruz. (ne kadar çok bekletirsek o kadar iyi) Sonra şampuanla temizliyoruz.
En az haftada bir kez uygulayın.

I’ve seen this prickly purplish flower many times before but I never knew it’s so jam-packed with nutrients and good for the hair! Can you believe burdock root contains calcium, potassium, iron, vitamins and many, many other precious stuff hair and body need to work like a finely tuned Swiss made clock? Well, I have a great homemade hair growth treatment for you today and I’m absolutely sure you’ll want to give it a try even if you have no growth-related problems! Why? Because it nurtures hair and helps battle some of the worst scalp problems such as inflammations, dandruff and skin conditions! So, mix one teaspoon of each rosemary, basil and lavender oil, then mix 3-5 drops of this mixture with 1 teaspoon of each Aloe Vera gel and burdock oil. Massage this mixture in your scalp, let it work its magic over the next couple of hours (the longer you leave it on, the better), then shampoo and style your hair as usual.
Use at least once a week

BİBERİYE (ROSEMARY)
Bu güçlü ot saçlarınızı sadece yumuşacık hale getirmeyle bırakmıyor aynı zman da uzamasına çok yardımcı oluyormuş. Saçları besliyor, güçlendiriyor ve incelme problemini çözmeye yardımcı oluyormuş. Bunu kesinlikle denemek lazım kızlar!
2çay kaşığı ezilmiş kuru biberiye yaprağı ve 300 ml suyu kaynatıp demlenmeye bırakıyoruz. Sonra uçlarından başlayarak saça ve saç derisine masaj yaparak uyguluyoruz. Yağlı olmadığından ve hafif dokulu olduğundan durulama gerektirmiyormuş.
Şampuanlandıktan sonra kullanılıyormuş.

This powerful herb won’t only leave your hair heavenly soft but stimulate hair growth as well! It nurtures and strengthens the hair, it helps solve the problem of thinning hair and it stimulated the scalp which most certainly means that, if you decide to try this homemade treatment, you have nothing to lose! Brew a potion using 2 teaspoons of dry crushed rosemary leaves and 300mls of water then massage this mixture into your hair and scalp starting from the ends. Due to its non greasy, light texture the mixture doesn’t need to be rinsed out which means that you don’t have to wait until your hair is dirty to apply it.
Use after shampooing

MUZ MASKESİ (BANANA HAIR MASK)
Muz çok zengin bir potasyum ve vitamin A,E ve C kaynağı olduğu için ev yapımı saç maskeleri için iyi bir seçimdir. Saçlarımızın sağlıklı uzaması için bunlara ihtiyacı vardır. Sanırım bunu okuduktan sonra hepimiz aldığımız muzları mideye indirmek yerine kafamıza sürmeye karar vereceğiz.:) İşte çok basit bir tarif:
Muzu ezin, püre haline getirin, saç ve saç derinize masajla uygulayın bu kadar! Daha sonra plastik bir poşet ile başımızı sarıyoruz. Maksimum sonuç içinse üstüne sıcak bir havlu sarabilirsiniz veya tüm besinleri hızlı bir şekilde emebilmesi için saç kurutma makinesi de kullanabilirsiniz. İçinde ki vitaminler sayesinde saçlarımız daha hızlı ve daha sağlıklı uzayacak.
Haftada bir

Bananas are a very rich source of potassium and vitamins A, E and C which makes them the perfect choice for homemade hair growth treatments. We all know our hair needs all of these to be healthy and grow strong but, because bananas are very rich in calories, we rarely allow ourselves to eat as much as we need. Well, here’s one very simple recipe that could and will help you enjoy fast-growing, long and healthy hair – instead of eating that last banana, mash it and massage it into your hair and scalp! It’s a piece of cake –just pick a soft, ripe one, mash it into a paste, then apply it on your head and cover with a plastic bag. Wrap a hot towel over your head for maximum results or, in case you are out of hot towels, use a hairdryer to help your hair quickly absorb all the nutrients.
Use once a week
DEVAMI burada ve burada

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe