9.08.2012

6 GAME OF THRONES

    a.k.a  TAHT OYUNLARI


KIŞ YAKLAŞIYOR...


İlk sezonu 2011'de yayına giren dizi gerek kurgusuyla, gerek görselliğiyle benim gönlümde taht kurmayı başardı.
Fantastik macera tarzında aslı George R.R. Martin'in 'Buz ve Ateşin Şarkısı' isimli çok satan roman serisinin ilk romanından uyarlanmış olan dizi her yıl Nisan ayını sabırsızlıkla beklememize yol açıyor ve maalesef o kadar bekledikten sonra 10 bölüm yayınlayıp bizi meraktan öldürüyor. Genelde film sektöründe, özellikle kitaplarını okumuşsam uyarlamaları pek beğenmem, bu konu da tek istisna Yüzüklerin Efendisi serisidir bence o da J.R.R TOLKIEN'in hayal gücünü yansıtabilme yeteneğinin çok yükseklerde olduğundandır. Evet neyse uyarlamaları pek beğenmem ama Game of Thrones'u izledikten sonra bu uyarlamaysa kitabı dehşet bir şeydir diye düşündürmüyor değil. Alınacak kitaplar listeme bunları da ekledim.
Bu arada seri 7 kitap olarak belirlenmiş. 5.si 2011'de yayımlanmış, 6.sıda hala yazım aşamasındaymış. Diziye bir bakın derim, seveceğinize eminim.:)   

                                                                
                                                    ÇKP:9

NOT: Dizilerden filmlerden bahsederken bir puanlama sistemi olsun istedim, beğeni seviyesini belirlemek amacıyla ; ÇKP (Çatı Katı puanı, 10'luk sistemde) 
İsterseniz siz de ÇKP puanlarınızı yorumlarınız da belirtebilirsiniz :))
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe