8.08.2012

0 LEGENDS OF THE FALL

                                  Legends of the fall (İhtiras Rüzgarları) 1994


Nereden geldi bu film aklıma bugün bilmiyorum. Gayette iyi bir günümdeyim aslında. :) Bu filmi ilk ne zaman izledim bilmiyorum ama klasiklerimin arasına girmeyi başaran bir filmdir.
E kadroyu görüyorsunuz zaten Anthony Hopkins; büyük üstat, Brad Pitt'in de gençlik hali; tam bir görsel şölen. :))) Film 133 dk ama sizi öyle bir sürüklüyor ki farkına varmıyorsunuz zamanın nasıl geçtiğini. Bu filmin benim açımdan en öenmli özelliğiyse benim ağlak filmlerimin başında oluşu :)) dedim ya bugün gayet iyi bir günümdeyim ama.. ÖSS'den çıktığım gün (yıllaaar yıllar önce) malum bir şaşkınlık üzerimde tabi ki beklediğimden zordu ve İTÜ'ye gidemeyeciğimi anlamıştım ama tamamen şaşkınlık içersindeydim sanki duygularım alınmıştı hissedemiyordum birşey. Dedim kendi kendime sanırım benim ağlayıp rahatlamam gerek.. Filmin de VCD si vardı heralde hiç hatırlamıyorum. Saolsun annem de beni anlayıp evi bana bırakmıştı, ev de yalnız kalmayı çok severdim. Taktım izlemeye başladım filmin bir sahnesi var Anthony Hopkins'in sahnesi daha doğrusu tabi ki başka spoiler yok :) biliyorum o sahne gelince ben zır zırr. Öyle de oldu tabi ki ve gerçekten rahatladığımı hatırlıyorum 2senenin yorgunluğu, stresini biraz da olsa atabilmiştim.
İhtiras Rüzgarları ismi Yalan Rüzgarları'nı anımsatsa da güzel film arkadaşlar. Konusunu kopyala yapıştır yapıyorum artık yoksa hepsini anlatabilirim. :)
Bilgi :Masumiyetten uzaklaşıldığında efsane başlar.

Albay William Ludlow (A.Hopkins) üç oğlunu savaşlardan uzak yetiştirebilmek için Montana Dağlarının eteklerine bir çiftlik kurdu. Alfred (A. Quinn) en büyük oğlu göevlerine sadık biri idi, Samuel (H. Thomas) idealistik ve en en gençleri ve ortanca oğlu Tristan (B. Pitt) vahşi ve inanılmaz hayalgücü olan biridir. Erkeklerin kurduğu bu yaşam Susannah Finncannon (J. Ormond) isminde güzel, zeki bir kadın girer ve üç kardeşin de hayatı o andan itibaren kökünden değişir, hem de sonsuza kadar...

kaynak:http://divxplanet.com/sub/m/1839/Legends-of-the-Fall.html

Filmden kareler daha çok Brad Pitt'ten kareler olmuş ama artık idare edin :P

ÇKP: 8.5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe