17.08.2012

0 Saç maskeleri 3.. (Hair Masks part:3)

YULAF EZMESİ MASKESİ
Yulaf ezmesi maskesi evde yapılabilecek en kolay uygulamalardan biridir. Tabi yanında, biraz süt ve badem yağı gerekir rağmen bir yulaf ezmesi saç maskesi, yapabileceğiniz en basit saç tedavidir. Yarım bardak yulaf alın (saçınıza uzun veya kalın ise daha fazla), 1-2 yemek kaşığı badem yağı ve 3/4 bardak sütüyle birlikte hepsini karıştırın. Kuru saça kökten uygulayın. 15-20 dk kadar bekletin, sıcak su ve şampuan ile durulayın.
Bu uygulamayı haftada bir yapmanız yeterli olacaktır.

An oatmeal hair mask is the simplest hair treatment you can make, although you’ll need some milk and almond oil in addition to the oatmeal. Get half a cup of oats – or more, if your hair is long and/or thick – 1-2 tablespoons of almond oil, and a quarter to a half a cup of milk. Mix everything together, make sure your hair is dry, and apply the hair mask from root to tip. Leave it on for 15-20 minutes, rinse with warm water, and shampoo as usual.
Once a week..

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI VE LİMON SUYU
Bu tedavi hem saçınızı daha hızlı uzatacak, hem güçlendirecek, hem de kepek probleminizi hızla ortadan kaldıracak. Çok basit. Sadece iki ölçü hindistan cevizi yağını bir ölçü limon suyuyla karıştırıyorsunuz ve kafa derisine masajla uyguluyorsunuz.En az 4 saat ya da gece boyunca bekletin ve ertesi sabah soğuk su ile nazikçe durulayın. Bu uygulamayı haftada bir yapmanız yeterli olacaktır.

In addition to helping strengthen your hair so it will grow faster, this treatment gets rid of dandruff quite quickly. It’s simple too – just mix one part lemon juice with two parts coconut oil and massage it into your scalp. Leave it in your hair anywhere from 4 hours to overnight and gently rinse it out with cool water the next morning.
Once a week
kafein tozu
E VİTAMİNİ
Bir şişeye çeyrek bardak E vitamini yağı ve çeyrek bardak jojoba yağını ekledikten sonra 15'er  damla nane esansiyel yağı ve biberiye esansiyel yağını ekleyin. Şişeyi sıkı kapatın ve karışımı çalkalayın. Bu karışımı kafa derinize her uygulayabilirsiniz.
Not: saç derinize hafifçe masaj her gece.Have a bottle handy, and combine a quarter cup of vitamin E oil and a quarter cup of jojoba oil, then include 15 drops each of peppermint essential oil and rosemary essential oil. Cap your bottle tightly and shake the mixture. You can apply this treatment to your scalp every night.
Note: Gently massage into your scalp every night.
KAFEİN TOZU Bu tedavi kafein tozu gerektirir.4 çay kaşığı kafein tozunu 8 onsluk şampuanla karıştırın. Bu gün her kullanabilir ve kısa sürede ciddi bir miktar uzama gözlemlenir. Ayrıca kafein tozunu 8 onsluk su ile de karıştırıp sprey şeklinde de duştan 10-15 dakika önce kullanabilirsiniz. Bir günde birden fazla kez bunu kullanmayın ve baş ağrısı yaşamaya başlarsanız, çok fazla şampuan veya sprey kullanıyorsunuz demektir.
This growth treatment requires caffeine powder – you mix four teaspoons of it in eight ounces of shampoo. Basically, you can use this every day and you’ll see some serious growth. You can also mix the caffeine powder in a spray bottle with eight ounces of water, and spritz it on 10-15 minutes before showering. Don’t use this treatment more than once a day, and if you start getting headaches, you’re using too much shampoo or spritz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

Takipçiler

Bumerang - Yazarkafe