3.08.2012

0 Yaz makyajı ve makyajın akmasını önleme yöntemleri

       Yaz geldiğinde biz bayanların en büyük sıkıntılarından biri de makyajın akmasıdır. 10 dakika da uçan farlar, pudralar, sürekli akan rimeller, göz kalemleri... Makyaj yaparken serin bir ortamda olsanız bile hazırlanıp evden çıkana kadar terleyip bütün o emeğin yok olması.. Yazın gerçekten beni de çileden çıkartan şeylerden biri de bu, hatta yazın beni makyaj yapmaktan soğutan budur. Ama sürekli makyaj yapmaya alışmışsanız ve seviyorsanız ne kadar sinir olsanız da yine de yaparsınız. Yine bugün bir göz makyajını 15 saatte yapıpta sinir olduktan sonra dedim ki bari biraz araştırayım da benim gibilere de yardımım dokunsun. :)
Okuduğum yazılardan derlemelerim;Göz Makyajı
  • Yazın daha hafif ve doğal makyaj yapılmalı.Zaten bronzlaşmış olan teni iyice kopkoyu göstermeye gerek yok. 2012 yaz makyajında dore farlar yada hafiften simli açık tonlar öne çıkıyor. Bronz tene dore ben de çok yakıştırıyorum, allıkta şeftali tonlarında olursa daha doğal gözükecektir. Akmayan makyaj içinde kremsi farlar öneriliyor.
  • Gözün altına ve üstüne uygulanan pırıltılı farlar yeterince gösterişli olacağı için, kalem ve eyeliner kullanılması şart değil. Ancak mutlaka çerçeve isteyen bir göze sahip olanlar için suya dayanıklı eyeliner veya göz kalemleri en iyi sonucu verecektir. Yazın kesinlikle waterproof lar kullanılmalı!
  • Kapatıcıyı göz altlarınıza noktalar halinde bastırın ve nazikçe yayın. Kküçük bir pudra fırçasıyla saydam, toz bir pudrayı bu bölgeye hafifçe sürün. Bu, aynı zamanda rimelin akarak göz çevresinde koyu renk halkalar yapmasını da engeller.

Fondötenler&Allıklar
  • Fondötenler de yazın çok büyük sıkıntı. Terledikçe akar ve yüzde dalgalı görünüme sebep olur. Yazın sıvı, yağlı ya da kremsi olan fondötenlerden ziyade stick fondötenler daha kullanışlı. Stick fondötenler, sivilce izlerini daha iyi kapatır ve uzun süre etkisini korur. Daha dayanıklı bir makyaj için, ten rengine uygun stick bir fondötenle makyajının bazı hazırlanabilir.
  • Makyaj yaparken fondöten sürmeden önce nemlendirici sürülmesi tavsiye edilir. Ama fondötenin altına nemlendirici sürmek, fondötenin akmasına sebep olur. Bu soruna çare bulundu. Renklendiren nemlendirici. Sadece renklendiren bir nemlendirici ile fondöten sürmeye gerek kalmadan makyaj bazı halledilebilir. Üstelik renkli nemlendiriciler tüm cildin rengini eşitleyerek, güneşlenirken yüzde oluşan farklı tonları da sorun olmaktan çıkarır. Ben de bugün gidip hemen bir tane aldım kendime bakalım deneyince sonuçlardan bahsederim. Benim aldığım bu resimdeki. Orta tonunu aldım bakalım su an biraz bronzlaştığım için, beğenirsem  kışın da en acık tonunu alırım heralde :)

Rujlar&Parlatıcılar
  • Dudak makyajının kalıcı olmasını isteyenlerin dudak kalemiyle parlatıcıyı bir arada kullanmaları gerekiyor.
  • Çekici mor, gül tonları ve pembe renkleri bu yaz çok moda. Zayıf dudakların etrafını mutlaka dudak kalemiyle zenginleştirin. Dudak kalemizniz rujunuzdan yarım ton daha koyu olmalıdır.
  • Dudaklarınızı yaz ayları boyunca nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Dolgunluk ve ışıltı için parlatıcılardan faydalanın.

Bronzlaştırıcılar
  • Yaz – kış kullanabileceğiniz bu mucizevi dostun tek işlevi yüzünüze bronz bir görünüm kazandırmak değil elmacık kemiklerinin yan taraflarına uygulandığında yüzün ince görünmesine, burnun yan taraflarına uygulandığında da burnun daha ince görünmesi için kullanılabilir. Askısız bir bluz giydiğiniz zaman omuzlarınıza uygulamak iyi bir taktiktir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

Takipçiler

Bumerang - Yazarkafe