5.09.2012

0 2012 Sonbahar Makyaj Trendleri


Selamlar! Yine çok bilgilendirici bir postla karşınızdayım sevgili Çatı Katı severler. Havalar ısınsam mı artık yoksa soğusam mı diye hala karar verememişken takvime baktığımızda artık sonbaharın gelmiş olduğunu görüyoruz maalesef ki yaz bitti. Bence çokta erken bitti ben hiçbir şey anlamadım bu yazdan ama suçu buradan Serdar Ortaç'a yüklüyorum. Baktı ki bu yaz çok tutan bir albüm yapamadı, otoritelerde yazı erken bitirmeye karar verdi diye düşünüyorum. :)
Neyse bu kadar bır bır yeter diye düşünüyorum asıl konumuza bir giriş yapalım artık. Yine sizler için araştırdım 2012 sonbaharda makyaj trendleri ve bakım uygulamaları bakalım nelermiş arkadaşlar..


  • Dumanlı göz makyajı bu sene oldukça revaçta zaten okumuşsunuzdur her yerde, sonbaharda da bu trend devam ediyor. Bronz tonlar ve mat farlar kullanılıyor daha çok. Ayrıca benim fikrim waterproof olmayan bir göz kalemini gözünüzün altına çektiğiniz zaman bir süre sonra hafiften akmaya başladığında  ortaya çıkan görüntü de bu makyajı güzelce destekler. Bu makyajda ağırlığı gözlere verip dudaklara parlatıcı veya dudağınızın doğal renginde bir ruj sürerseniz daha doğal bir görünüme kavuşursunuz, erkeklerin deyimiyle boyaya batırılıp çıkmış gibi olmazsınız. ;) Mat tonlar kullanmak istemezseniz alternatif olarak metalik renkler öne çıkıyor.
  • Kırmızı rujlar renk skalasında siyaha yaklaşıyor, çok beyaz bir teniniz varsa kesinlikle denenmesi gereken bir trend. Ben de beyaz tenliyim ama cart tonlara bir türlü alışamıyorum maalesef daha çok pembe tonlarını tercih ediyorum. Aynı zaman da nude tonlar da (yandaki gibi) bu sene çok kullanılacak. Dumanlı göz makyajıyla gerçekten güzel uyum sağladığını düşünüyorum.

  • Renkli maskaralar geri dönüyor. ben zaten oldum olası çok svemişimdir özellikle bronz far ve kalem ile yeşil maskara kullanmayı. Gözlerim kahverengi olduğu için bronzlar ve yeşiller çok hoş oluyor. Ama bu sene daha çok kobalt mavisi maskaralar trend olacak. Renkli olsun da bizim olsun diyorum. :P
  • Altın ışıltılı allıklar ve farlar tekrar dönüyor. Bu yaz zaten altın ışıltılı farlar çok revaçtaydı bence güzel bir moda.
  • Mat renklerde canlı tonlarda rujlar da 2012'nin en güzel trendelerinden biri. Ayrıca dudakları daha dolgun gösteriyor. Benim gibi dudaklarınız inceyse güzel bir çözüm aynı zamanda dudak kalemiyle de destekleyebilirsiniz.
  • Kalın kaş modası devam ediyor. Düzeltilerek kullanıldığında güzel bir trend bence hem de yaşınızdan daha genç bir görünüme sahip oluyorsunuz. 
  • Eyelinerlar oldukça kalın çekilecekmiş 2012'de.
  • Bazı kozmetik markalarının açıklamalarına göre de turuncu, somon , şftali, kırmızı tonları ve nar çiçeği renklerine önümüzde ki sezon çok raslayacakmışız.
Kısacası hızlı, kolay, doğal ve taze görünen tenler, yeni sezonda ön planda. Cildiniz kusursuz görünmeli. Doğallık, bu sezon geçit töreni yapıyor. Kalın kaşlar geri geldi. Dumanlı gözler her sezonun vazgeçilmezi ama bu sezon dumanlı gözlerde daha çok kahve ve mürdüm tonlarını kullanacağız diyor bazı kozmetik markaları.
via via


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

Takipçiler

Bumerang - Yazarkafe