26.09.2012

21 Çılgın Bedişim yok başka işim


86 jenerasyonundan olduğum için tam bir 80'ler 90'lar çocuğu olarak büyüdüm. Bence bu büyük bir ayrıcalık. Ne kadar güzel şeyler izleyerek büyüdük değil mi? Artık yaşımı da söylediğim için gizlimiz saklımız kalmadı sayın okur! :)


Çılgın Bediş, Yoncimik, Aboneyim abone, bu sabah 8.15 vapurunda.. hayatım boyunca unutamayacaklarımın arasında tabii ki, her hatırladığım da yüzümü güldüren hatıralar. Yoncimiğe bakıp bakıp dansını yapmaya çalışırdım. Kuzenimle her bulduğumuz kasedin üstüne kendi seslerimizi kaydetmete bayılırdık, evet o zaman kasetçalarlar, walkmanler vardı. Kırmızı bir walkmanim vardı hatırlıyorum hep sony olsun isterdim marka takıntısı da vardı o zaman. :)
Susam sokağını izlermişim daha ilkokula gitmeden alfabeyi de oradan öğrenmişim, sonradan çıkan tinki minkilerden aha öğretici olduğu kesin! Sanal bebeğim vardı birde ne de çok severdim gömleğimin cebinde unutup çamaşır makinesinde yıkanıp bozulana kadar..
Barış Manço'ya 7'den 77'ye herkes gibi tapardım. Oku bakiim AYI.. Hep bu çocukların yerinde olmak isteyip iç geçirirdim onlar kadarken boyum.. Haftasonları kahvaltıda en favori programımdı. O zamanlar gönül rahatlığıyla Tv izletebiliyorlardı aileler çocuklarına..


Ama tabii o gönül rahatlığının da sınırları vardı. Mesela hiç Şaban filmleri izleyemezdim ben yasaktı küfürlü diye. Güya anneme çaktırmadan gazete okur gibi yapıp izlerdim arada gizli saklı, annemde anlamaz ya :)


Şimdi arada Şaban geceleri yapıyoruz doyasıya izliyorum ve hala çok komik! Babamda çizgi film izlemeyi severdi benimle kahvaltıdan sonra pazarları hep Red Kit olurdu, arkasından da Western kuşağı başlardı Trt1'de , kovboy filmleri hala beni cezbetmiyor. Bir de Bob Ross vardı adam çizer biz izlerdik, ne kadar da basitmiş diye düşündürtürdü hep ama hala çizemem. Ama ver bana bi karbon kağıdı çok güzel kopyalarım :P Annemi iş yerinde beklediğim zamanlarda beni oyalama yöntemi.. Her seferinde de işe yarardı ama çokta eğlenceliydi gazetelerdeki karikatürleri çizmek, sizinkiler mesela.. (Zeytin ve Limon)


'Yağdır mevlam su' diye çıkardı klibi çıkardı Zeki Müren'in sürekli ben de 'anne bu adam kadın mı?' diye sorardım hatırlıyorum 'e neden o kadar çok yüzük takıyor?' diye kafamı kurcalardı gerçeğiyse çok sonraları öğrendim. :P


Annem işine gelmeyen sorulara cevap vermezdi ben de bunu çözmüşüm herhalde ki ona sorduğum bazı zorlu sorular hala aklıma geldikçe gülüyorum. Hiç unutmam misafirliğe gitmişiz elime bir dergi tutuşturmuşlar bende resimlere bakıyorum öyle, benettonın rengarenk prezervatifleri diye bir makale vardı cıvıl cıvıl resimlerini koymuşlar işte ben nereden biliyim ne işe yarar. 'Anneeee prezervatif neeee;???' diye çığırmıştım insanların içinde annem tabi mosmor ve hemen konu değişir :P

Capri capri- sun! Şarkısı hala kulağımda. Hem hüpletip hem de gümletiyorduk bunu biz! Hala daha market raflarında ama çok tüketildiğini sanmıyorum..Ateri ve tetristen önce bu vardı bizde commodore 64. Bir nehir oyunu vardı çok severdim, futbolda da herkesi yenerdim! :)


Ya ya ye koko camboo vardı bir de lambada dansı çok revaçtaydı bizim evde neden bilmiyorum.. Belki Spanish sevgim oradan geliyordur... :)


Tabi ki şeker kız Candy hastasıydım! Anthony attan düşüpte ölünce ne de üzülmüştüm.. Bak hüzünlendim yine..


İşte 90 lar böyle güzel yıllardı. Çocukken bir çok şeyin tadını çıkarmaya fırsatımız oldu şanslıyız ki. Şimdi ki çocuklar gibi sürekli pc başında, sokağa çıkmaya korkan çocuklar değildik biz. Ne de güzel yıllardı bizi biz yapan 90 lar...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe