27.09.2012

13 Gündelik yazılar


Bazı insanlar para kazanmayı istemiyorlar sanırım...
Bizim yan apartmanın altında bir kuaför var, yeni açıldı. Yeni derken 4-5 ay oluyor herhalde. Bir bayan işletiyor ama işletemiyor bence. Bir insan evladı bu kadar gıcık olabilir yani!!
 Bir gittim; işte krepe balyaj muhabbetine ne kadara yapıyormuş diye sorayım falan hem de tanışmış oluruz diye. Kadın beni tersledi de tersledi.Oysa gayette güler yüzlü girmiştim ortama. Yok şimdi yapamazmışta sonra gelcekmişim de ben de şimdi yap dememiştim zaten fiyat soruyorum söylemiyor doğru düzgün bir şey. Diyorum komşuyum bilmem ne vs vs... Ondan sonra dedim ne gerek var ya Duygu sen git işte bildiğin kuaförüne ne uğraşıyorsun böyle dangalaklarla, en azından orada insana nasıl davranacaklarını biliyorlar.. Geçen güne kadar bir daha gitmemiştim aynı kadına, geçen de üşendim arka sokağa kadar yürümeye de hadi şuna bi gideyim dedim nasıl olsa altı üstü fön. Saatte akşamüstü 5 falan.
Dedim 'fön çektirecektim ama..
Kadın yine bir çemkirmeye başlamasın mı
' Fön mü ? (beğenemedi ) Bir 40 dk falan beklersin artık gördüğün gibi işimiz var hötörö hötörölö!!'
'Lan ne bağırıyorsun many... #sa@jh@s^#agıqw diye içimden söylendim tabi
ve geçirdiğim şokla 'oldu canım bye :S ' şeklinde terkedebildim dükkanı...
Kadın ben de eski kocasını falan mı görüyor artık bilmiyorum ama bir daha asla oraya gitmeyeceğimi biliyorum yani... Durup duruken çığırmaları, benim de dükkandan kovulmaya bayılmalarım falan derken ne alaka şimdi bu nereden geldi aklına derseniz yarın yine bir düğün var, kuaföre gitmem lazım falan diye düşünürken aklıma geldi bunlar. :) Neyse ki benim cici bir kuaförüm var bildiğim, erkek, kadın tafrası yok, en azından onlar güler yüzlü , insana bağırıp çağırmıyorlar, para kazanmak için orada bulunduklarını hatırlayabiliyorlar falan..


Çoğu zaman düşüncelerim feminen yönde olsa da bazı durumlarda kadınları ben de pek takdir etmiyorum. Mesela şu erkeklerin dilinde sakız olan 'kadın şoför' muhabbetine her zaman çok sinir olsam da bazı meslek grupların da, ben de işim düştüğü zaman kadınları pek tercih etmiyorum. Erkekler hakikaten bazı meslekler de bize göre daha başarılılar. Örneğin az önce anlattığım gibi kuaförlük, esnaflık.. Yani o kadının esnaflığının bilincinde olduğunu pek sanmıyorum. Gitsin biraz Kemeraltı'ndakilerden bir şeyler öğrensin diyorum. :))


 Şefler... En başarılı şeflerin çoğu erkektir mesela. Bunun da sebebinin kadınlar yemek yaparken aynı zaman da bulaşıkları yıkamaya, etrafı toplamaya ve daha bir çok şeyi düzenlemeye alışkın olduğu için yaptığımız yemeklere belki erkekler kadar özen gösteremediğimiz olduğunu düşünüyorum... Erkekler özellikle yemek yaparken en ince ayrıntısına kadar her şeye dikkat ederler, o bir çorba kaşığıysa tatlı kaşığından ölçü alınmaz mesela! Bir yemek yaparlar sonra hadi bakalım topla o mutfağı.. Sen bir kase kirletiyorsan o her malzeme için ayrı kase kirletir, sonuç olarak 10 kata fazla uğraş çıkar sana o yemek yaptı diye. Ama tabi o yemekte gerçekten şahane olur... En azından benimkisi öyle yapıyor. Tabi babamı da unutmamak gerek.. :)
via: http://www.cigdemdemir.org/2012_03_01_archive.html
Doktorlar... Bazen kadın doktorlar cidden anandan emdiğin sütü burnundan getirebiliyorlar ve çok hoyrat oluyorlar. Benim genelde tercihim erkek doktorlar olur.
Bir kuaförden laf nerelere geldi derken baktım ki çok uzun yazmışım, ben olsam üşenirdim herhalde okumaya  deyip lafımı burada kesiyorum sayın okur. Neyse en azından karikatürlere bakarsınız. (baba bana resimli kitap al :P)
Sevgiler..
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe