9.10.2012

13 GÜNDELİK YAZILAR: Giden topçuya değil gelen topa bakma zamanı...


Selamlar Çatı Katı takipçileri. Biz İzmirliler uzun zamandır diyorduk nerede kaldı bu sonbahar diye ama beklenen sonbahar artık geldi beyler bayanlar : İzmir'in en deli mevsimi.
Neden deli derseniz günde 4 mevsim deriz biz (hemencikte İzmir'li oluverdim yavv :p  senelerdir buradayım artık olayım değil mi ama :)) sabahları sıcak, öğlenleri kavurucu sıcak, akşamları serin ve geceleri ne olduğu belli değil. Ayaklarım bir üşür, bir pişer...
Beklenen sonbahar geldi gelmesine de hala daha beklenmeyen top mermileri de geliyor ve biz hala Alex'in 127 dk'lık basın açıklamasını konuşuyoruz.. Bende Fenerbahçe taraftarıyım, ben de üzüldüm fakat artık giden topçuya değil gelen topa bakma zamanıdır diyorum ve sıkıcı konulara girmemeye karar verip konuyu değiştiriyorum.. :)

Havaların soğumasıyla birlikte mis kokulu kahvemizi, çayımızı alıp tv'nin karşısına geçme vakti geldi. Dizilerimiz başladı (yuppiiii) , evde daha fazla zaman geçireceğiz ve bu da demek oluyor ki daha fazla uğraşa ihtiyacımız var ki sıkılmayalım ve burada devreye DIY projeleri giriyor Çatı Katı severler. :) En azından benim için öyle, henüz daha çoluk çocuk dolaşmıyorken elimin ayağımın altında bu zamanlarımı bol bol hobiye, yaratıcılığa, dizilerime ve kitaplara ayırmak istiyorum. Bugün sizler için seçtiğim bazı projeleri de ;

Tam bir sonbahar projesi. Peçete halkalarım var ama kendim de bir şeyler yapmak istiyorum. Keçeden olmasa da Ikea'dan aldığım kumaşlardan yapabilirim.


Masa süslemeleri için çok sevimli bir fikir değil mi?


Annemden aldığım dantellere kıyabilirsem böyle bir şey yapacağım. Zaten dantelleri başka bir şey yapacağım da yok ya.. :)


 eski bir gözlüğümden böyle bir kitap ayracı yapacağım ki okumaya daha çok teşvik eder belki pc başından biraz da olsa koparır.. :)


Bu da çok basit gözüküyor ve çok sevimli ...


Bu mumlar da çok leziz gözüküyor bence yoksa karnım mı acıktı?


Ağaç dallarını bir konserve kutusuna yapıştır ve araya bir kaç çiçek serpiştir, al sana orta sehpan için harika bir sonbahar dekoru..


Bu runnerla ilişkimi 'ilk görüşte aşk' olarak tanımlayabiliriz. Her mevsimde kullanılabilecek şahane ötesi bir şey bu. Keşke birileri yapsa da gönderse bana hihiii..
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe