1.10.2012

12 Kendime not: Yapılacaklar Listesi - Ps: To Do List


Bu aralar hiç bir icraat çıkmıyor benden, en son bir ataş kolye yapmıştım hatırlarsanız burada , sonra yine bir tıkanıklık..
Aslında bir çok proje var aklımda ama bir türlü ne yapayım nasıl yapayım karar veremiyorum. :) Hatta İzmit'e gitmişken annemden bir kaç dantelde arakladım .:P Sanırım onlardan runner falan yapacağım şuradaki gibi ama dediğim gibi bir türlü karar veremiyorum. :) Bu yukarıdaki de çok hoşuma gidiyor, çok modern bir görünümü var, o ve bu aşağıda ki nihale de gelecek projelerim arasında.


Tabi önce biraz taş toplamam gerekli. :) Aslında çok kolay bunları yapmakta hiçbir şey yok yani. Bir keçeye yapıştırırsın olur biter. Siz yapın paylaşın da belki ben de gaza gelirim diye bekliyorum eheheh.. Bu dantellerle ilgili de şöle bir sorum olacak size. Şimdi bu aşağıdaki gibi bir şey yapabilirim diye düşünüyorum ama benim mobilyalarım da beyaz.


Beyaz üstünde beyaz da kaybolup gider. Bir şeyler yapıyorlar dantellere böyle eskitilmiş gibi oluyor daha çok bej rengine dönüşüyor, o nedir? ne yöntemidir? Çay falan bir şeyler diyorlar acaba çayla falan mı yapılıyor o? Bilenler açıklayabilirlerse çok sevinirim. :) Şimdi yazarken aklıma geldi de aslında kumaş boyasıyla da boyayabilirim mesela mora ya da mint yeşiline! :) Off çokta güzel olur aslında ben bunu bir düşüneyim en iyisi.. :)


Bu fikire ilk gördüğümden beri aşığım! Çok güzel düşünülmüş yaa, biraz kot eskitip te kesinlikle yapmayı düşündüklerim arasında. Tabi 6 kişilik bir set hazırlamam için sanırım yıllarca beklemem gerekecek.. :) Zaten 6 kadar da saçma bir sayı yoktur. Bütün yemek takımları vs 6 kişiliktir (çeyiz takımları hariç) ama asla 6 kişi olunmaz bir akşam yemeğinde illaki 2 setiniz olması gerekir..


Bu sehpanın aynısından var, Ikea'dan almıştık oturma odasına. Kullanışlı gerçekten ama Ikea'nın bir çok ürünü gibi hemen soyulmaya başladı kenarları. Beyaz olunca da daha bir kötü gözüküyor. Biraz daha soyulsun da onu buna dönüştüreceğim hhehe..

 
Banyo için gerçekten mükemmel bu, varillerle yapılmış. Ama tabi varili nereden bulacağız da yapacağız bilmiyorum. Şimdilik sorun değil. Kendi evime (nasip olursa) kesinlikle yapmayı düşünüyorum bunu..


Bu da harika bir fikir ama sanırım bunu gerçekten bulamayız artık böyle sehpalı şekilde. Varsa da artık antikacılar da vardır herhalde..


Bu dolabı da ilk gördüğüm anda yapmaya karar vermiştim ama gittiğim hobi malzemeleri, ahşaplar satan yerde böyle bir şey göremedim ecza dolabı tarzı vardı. Ben de buradakini alıp yapmıştım, ilk ve son ahşap boyama deneyimim,  kullanışlı oldu en azından.


Şallarım ve fularlarım için de böyle bir şey yapacağım en kısa zamanda. Şu üzerimdeki uyuşukluğu bir atabilsem neler yapacağım işte gördüğünüz gibi.. :)
Sevgiler..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe