1.10.2012

0 Misafirim olun


Misafir ol gel bana, börekler açayım sana!!

Selamlar blogların efendileri!
Bugün size bir teklifim var. Misafir blogçuluk kavramını elbette ki duymuşsunuzdur. Ama duymayanlar için ben de mini bir açıklama yapabilirim.

Nedir bu 'Misafir Blogçuluk' ?
Özenle hazırladığınız yazılarınızı daha büyük bir kitleye ulaştırmak amacıyla sizi ağırlayan bir site ya da blog sahibinin yayınlamasıdır. Dolayısıyla güzel bir backlink kazanma yöntemidir. Her iki taraf için de faydalıdır. Yazınızın sonunda kendinizi bir kaç kelimeyle tanıtır ve blog/site adresinizi yazarsınız. Zaten okuyan ve beğenen kişiler linkinize tıklayıp blogunuzu ziyaret edecektir. Ayrıca kendi blogunuzda da yazınızın linkini verip şurada da yazdım diye reklamınızı yapabilirsiniz ki insanların size ve yazılarınıza güveni artar.Yabancı bloglarda sıkça rastlayabilirsiniz misafir yazarlara bizde de yavaş yavaş bu uygulamaya başlanıyor, ben de bu akıma bir katkım olsun dedim ve sizleri blogumda ağırlamaya karar verdim. İsteyenlerin bloglarında da misafir olmaktan mutluluk duyarım.

Şartlar vs vs..
  • Öncelikle yazının orijinal olması gerekli, bir yerden kopyala yapıştır yaptığınızda siz kaybedersiniz.
  • Yazınızı resimlerle (konuyla alakalı tabi) desteklerseniz okunma potansiyeli artar.
  • Yazınızın daha önceden yayınlanmamış olması gerekiyor. Kendi blogunuzda yayınlamak isterseniz de kısa bir özetini blogunuza yazıp gerisini link verip yönlendirebilirsiniz. Aksi taktirde yazınız yayından kalkar ve bir daha hiç bir yazınız yayınlanmaz. 
  • Alıntı yapıyorsanız KESİNLİKLE kaynak belirtmelisiniz.
  • Atıyorum mesela el işi vb konularla ilgili blog yazıyorsanız yaptıklarınızı birkaçını özenli bir şekilde fotoğraflayıp bir tanıtım yazısı da hazırlayabilirsiniz.
  • Yazınızın içeriğinin blogumla çokta alakasız olmadığı sürece sorun yok, çoğu konuya açığım.
  • İmla hatalarına dikkat ederseniz sevinirim.
  • Bir de sayfalarca yazmanıza gerek yok çok uzun yazılar okunmayabiliyor mümkün olduğunca kısa tutun. (tabi 3 cümle yazıpta bırakmayın ;)
Yazıları yayınlamadan önce düzenleme aşaması olacak tabii ki, niye hemen yayınlanmadı diye sormayın, 1 hafta içerisinde yayınlanır. :) Yazınızın yayınlanıp yayınlanmayacığıyla ilgili de size 1 hafta içerisinde dönüş yapacağım. Misafir yazarlar diye bir kategori oluşturacağım (yukarıdaki raptiye,eskici vb gibi) ve orada yayınlayacağım ki ulaşması kolay olsun. Haftada 1-2 yayın olabilir gidişata, gelen yazılara ve işimin gücümün olması durumuna göre değişebilir. Zaten sizinle iletişim halinde oluruz. Yukarıda ki İLETİŞİM bölümünden bana ulaşabilirsiniz bu konuda.
Misafir blogçuluğu göz ardı etmeyin gerçekten blogunuza trafik sağlamak için güzel bir yöntem.
Örenk olarak Pembe ruj 'da yayınlanan yazıma buradan bakabilirsiniz.

Not: Bu sayfada güncellemeler olacaktır takipte kalın! ;)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

Takipçiler

Bumerang - Yazarkafe