4.10.2012

3 SAVAŞA HAYIR!


Her yeni güne yepyeni sürprizlerle uyandığımız, hayatın her geçen gün zorlaştığı, özgürlük kavramının yeniden şekillendiği, cebimizdeki deliklerin her gün daha da genişlediği, yaşam standartlarımızın her yeni zamla daha da dibe vurduğu, vefa kavramınınsa bugün kardeşim dediğini yarın istersen sırtından bıçaklayabilirsin anlamına geldiği, resmi olarak dünyanın en pahalı benzinini kullanan (kendi kaynaklarımız olduğu halde) zengin mi zengin ülkemden kocaman bir Merhaba!

Daha geçen hafta 95 tl'ye fullediğimiz depoyu (LPG) bu hafta 116 tl'ye ve 50 tl'ye 16 lt benzin alırken bu hafta 10 lt benzin alabiliyoruz. Baktım yani özellikle kocaman yazıyordu göstergelerde..
Her gün ne de güzel gündem değiştirilir. Savaş dedikoduları çıkar tv kanallarında hala bangır bangır Alex haberleri geçer, Aziz Yıldırım kadar da kötüsü yoktur memleketimde.. Zamlar gelir, savaş dedikoduları çıkar.. Bu tezkerede başımıza bir işler açacak ya hadi bakalım..
Yıllar öncesinden çizilen Yeni dünya düzeni isimli orta doğu projesinin gerçekleşmesidir bu yaşadıklarımız. Orada burada yazdıkları gibi 30 yıldır pkknın taşıramadığı sabrı 30 dakikada Suriye taşırdı. Çünkü o 'Sayın' öcalan ... Türkiye topraklarında bir kürdistan devleti kurulması yakındır, parmağı değil orada ki ipi koparmak lazımıdır. Abd'nin ve İsrail'in mandası olmak istemiyoruz, kardeşlerimizle, komşularımızla aramızın bozulmasını istemiyoruz. Kendi 'çürük' çocuklarını askere göndermeyen milletvekillerimizin kardeşlerimizi siper ettiği bu savaşı istemiyoruz!


3 yorum:

 1. Ben kürdistan senaryosuna inanmıyorum, dünya üzerinde isterse tek bir Türk kalsın yine de o devletin kurulmasına hiçbir şekilde izin verilmez. Türk-Kürt tamamen kardeştir Pkk da apayrı bir şey. Türk-Kürt diye ayrı ayrı yazılmasına da karşıyım nesıl ki Kurtuluş Savaşı'nda dedelerimiz omuz omuza savaşmış işte o gün bu gündür Kürt diye bir şey yok onlar da Türk diye düşünüyorum. Tabii bu benim fikrim. Savaşa karşı olman konusunda da tamamen haklısın, ne bir çocuk babasız kalsın ne de gencecik çocuklar cephede ölsün. Savaşa Hayır!

  YanıtlaSil
 2. Tamamen katılıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bana mı Burcucuğuma mı Ümmühan hanım anlamdım :) ama okuduğunuz için teşekkür ederim :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe