6.11.2012

4 Depresyondan çıkaran şarkılar ( bİr Biricit mimidir)


Biricitcim düşünmüş taşınmış böyle değişik bir mim yapmaya karar vermiş. Beni de mimlemiş saolsun eh mimlerin kraliçesini kırmak, üzmek olmaz. Zaten bugünlerde biraz mutsuz bize de onu azda olsa gülümsetmek düşer değil mi? Hoşta olmuş bence, sıkıntılı bir gününde böyle bir posta denk gelen biri için neşe kaynağı olabilir. Biricitin listesini merak ederseniz burada.
Mimin amacıda depresyondan çıkarma olduğu için tek şartı depresif olmayan eğlencelik şarkılar. Şarkıları pek kategorize edemeyeceğim sanırım, bende en sevdiğim parçaları paylaşayım dedim. Onlarda beni depresyondan çıkaran şarkılar bir nevi ne de olsa..

1 numarada yılların eskitemediği ve asla bıkmadığım Queen - Bohemian Rhapsody


2 numarada Beatles'ın hem konumuza çok uygun hemde en favorim olan şarkısı tabii ki Hey Jude var. Beatles'tan o kadar çok paylaşabilirim ki aslında ama 1 tane olsun istedim.


3 numarada Metallica -Turn the page . Klibide parça kadar etkileyici... Kadın yeniden doğsam tekrar aynı şeyleri yapardım diyor..


4 numarada Coldplay- Paradise her ne kadar Rihanna'yla düet yapmış olduklarından dolayı kendilerine küs olsamda kıyamadım yine hala çok seviyorum onları :P


5 numarada Lana Del Rey - Ride son zamanlardaki favori parçam. Klibinde hayat kadınlığıyla ilgili sahneler olan şarkılara bir zaafım var sanki :P (Bkz. 3 numara Metallica)


6 numarada Fun - We are young  Bütün yaz bu şarkıya takmıştım, biraz bizim ortamıda anlatıyor gibi sanki.. :) Tabi kimsenin dünyayı ateşe falan verdiği yok yanlış olmasın! :P7 numarada Jace Everett - Bad things (True Blood'ın soundtracki) adamın sesi ve şarkı so hot!!! :) Dizide öyle zaten ;)

8 numarada yine dizilerimden Supernatural'ın soundtracki Kansas'tan Carry on my wayward son diziden görüntülerle elbet! Bol bol Dean'e bakında gözünüz gönlünüz açılsın dedim, çokta düşünceliyimdir! :)


9 numarada ortaokuldan beri dinlediğim şarkılardan biri  RHCP -  Scar Tissue


10 numarada tam bir tembel şarkısı Bruno Mars- Lazy song. Blogumu durmadan 'tembel' diye arayan kişi al sana bir tembel postu daha! Tam bir tembellik IN depresyon OUT şarkısı


11. amaç 10'da bitirmekti ama olmadı tabii.. 1-2 tanede yerli paylaşayım dedim. Athena'nın bu Sinatra coverıda gayet hoş ve konumuza uygun bence


12 bu da son zamanlardaki yerli şarkı favorim : Seksendört - Dokunma - Orhan Gencebay ile bir ömür albümünden. Seksendört'ün son zamanlarda çok başarılı işlere imza attığını fark ediyorum zaten ve takdir ediyorum.

Son olarakta şarkı değil ama Family Guy hastası olarak 'Stewie'nin kafası nasıl böyle oldu?' temalı 12 sn lik videoyu paylaşmadan edemeyeceğim her izlediğimde kopuyorum!


Sıra geldi mimlemeyeee...
Böyle artık 890 kişiyi mimleyip sonra teker teker kontrol etmek istemiyorum artık. Zaten ya yapmıyorsunuz, ya da yaptım diye söylemiyorsunuz (yapanlar üstüne alınmasın;) ben her gün böyle bekliyorum mal mal bakıyorum acaba yaptı mı yaptı mı diye.. Uğraşasım yok artık yani pek. Tek bir kişide karar kıldım onun dışında yapmak isteyen olursa kendini mimleyiversin ben sevinirim yani. Mimlediğim isme gelirsek:

SUPERCELLMA yapmazsan ÖPEREM kuzum! ;*4 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

Takipçiler

Bumerang - Yazarkafe