22.11.2012

0 Elma değil BLOG!


Selamlar sayın okur.
Bumerang ödüllerinde finalistler yarın açıklanıyormuş. ÇATI KATI olarak verdiğiniz desteklerle ilk 10'a kaldığımın haberini ve teşekkürlerimi iletmiştim size buradaki yazımda hatırlarsanız..
Bundan sonrasında pek bir beklentim yok, jürinin takdirine kalmış ama bu kadar kısa sürede buraya kadar bile gelebilmek büyük bir başarı benim için ve kısa sürede yakaladığım bu başarıyı ilerideki başarılarımın bir göstergesi olarak görüyorum! Desteklerini esirgemeyen herkese tekrar tekrar teşekkürü borç bilirim.


Gel gelelim ki bu kısa süreçte benden daha uzun süredir blog yazan birçok kişiden daha fazla şey öğrenmiş olduğumun ve farkındalığımın daha yüksek olduğunu da söylemekten çekinmem. "Blog yazarken neler yapılmalı, neler yapılmamalı" temalı makaleleri nerede görsem okuyorum sizlere de tavsiye ederim, adamlar biliyorlar da söylüyorlar yani. :)
Her gün buraya yazsam da yazmasam da bir şeyleri daha iyi yapabilmek için kafa patlatıyorum. Daha iyi içerik oluşturabilmek olsun, yazacağım şeylerle ilgili daha çok materyal toplama olsun, her gün onlarca makale okuyorum, gözlem yapıyorum sürekli kendimi geliştirmek için çabalıyorum. ÇATI KATI 'nı daha sosyal ve daha profesyonel bir blog haline getirmek için sürekli bir şeyler deniyorum, her gün yeni bir şeyler arıyorum blogumu geliştirebilmek için.
Çok yönlü bir blog yazmaya çabalıyorum. Sadece bir kategoriye odaklanmıyorum. Örneğin sadece 'moda blogu' ya da 'dekorasyon blogu' değil ÇATI KATI. Hayatta sadece bir şeye odaklanabilmek çok zor. Çok fazla ilginç ve dikkat çekici unsurlar olduğunu düşünüyorum.


Seviyemi kaybetmiyorum. Blog dünyasındakiler için yorumlar ne kadar önemlidir bilirsiniz. Hepsine elimden geldiğince cevap yazmaya çalışıyorum. Hoşlanmadığım bir yorum dahi gelse yayınlıyorum ve medeniyet sınırları dahilinde cevaplıyorum. Ona buna laf sokmuyorum, küfür etmiyorum, sürekli ağlamıyorum. Gerçekten benim blogumun ve kişiliğimin çok uzağında şeyler bunlar. Ve bu tarz blogların da zamanla izleyicilerinin ilgilerini kaybedeceğini düşünüyorum.
Hem "kişisel" hem de "kişisel olmayan" bir blog yazıyorum. Evliyim zaten aşk hayatımı anlatacak değilim. :) Çoğunlukla beğendiğim ve ilgimi çeken ya da merak edilen bir şeyler varsa bunları bulup yazmaya çabalıyorum. Diğer kişisel konulardan içimden geldiği zaman bir dekorasyon postunda bile bahsedebiliyorum. Ya da o gün başıma bir şey gelmiştir ve yazasım gelmiştir öyle bahsetmişimdir. Ama genel anlamda kişisel bir blog olmadığını biliyorsunuz.
Yeniliklere açığım. Hem de çok fazla! Dediğim gibi blogumu daha da geliştirebilmek için sürekli kafa patlatıyorum ve yeni bir şeyler arıyorum durmadan. Araştırırken de birçok şey öğreniyor insan. Ve bulduğum öğrendiğim şeyleri sizinde işinize yarayabileceğini düşünüyorsam hemen paylaşıyorum. Örneğin son olarak blog trafiğini arttırmaya yönelik banner alışverişinden bahsetmiştim buradaki yazımda. Araştırmalarım sırasında misafir yazarlığın da ne kadar önemli olduğunu kefetmiş ve burada da bahsetmiştim.
Sonuç olarak blog yazarken bazı prensiplerim var ve bunların doğrultusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bu konuda sizinde görüşleriniz çok önemli benim için. Her türlü öneri ve fikir alışverişine açığım her zaman. Eleştirileriniz yapıcı olduğu sürece karşılık bekleyin benden tabii ki. Sizlere de önerim sizin de belirli prensipleriniz olsun o yönde ilerleyin.
Herkese mutlu günler dilerim.
Bu kadar ciddi muhabbetten sonra bunu hak ettiniz hadi :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

Takipçiler

Bumerang - Yazarkafe