26.11.2012

0 Evde sinema keyfi..


Film sinemada izlenir diyenlerdenseniz bende size katılıyorum elbette ki ama sinemada artık çok hesaplı hobilerin arasında değil maalesef. Bekar değilseniz zaten her şeyi 2 kişilik hesaplamaya başlıyorsunuz. Ayrıca sinemaya giderken artık film seçmenin yanında, salonda seçiyor insan. Gün geçtikçe film sektörü kadar sinema salonu sektörü de gelişiyor. Ben küçükken gittiğimiz sinemaların doğru düzgün bir havalandırması bile yokken, hatta koltukların arası eski otobüslerin koltukları kadar darken şimdi izleyicinin  konforuna daha çok özen gösteriliyor. Ve bu sebepten dolayıda filmlerin fiyatlarda tavan yapıyor. Koltuklar o kadar rahat ki artık aksiyon filminde bile mayışıveriyor insan. Örneğin şu salona bir bakın.


Bu salon nerede bilmiyorum, koltuklar tek kişilik mi 2 kişilik mi onu da bilmiyorum ama burada film izlemekte çok keyiflidir şimdi onu tahmin edebiliyorum. :)
Sonuç olarak hızla ilerleyen teknoloji saolsun, her gün bir şeylerin bir üst modelinin çıkmasıyla eskisinin fiyatları düşmesi arasında kendinize evinizde de çok masraf yapmadan konforlu bir televizyon/sinema odası yapabilirsiniz. İhtiyacınız bir ses sistemi, rahat koltuklar (özellikle köşe koltuklar) ve kocaman bir ekran. O zaman resimlerden biraz ilham alalım.
Hatta odanızın şekli ve genişliği müsaitse geniş ekran televizyon yerine projeksiyon aleti ve perde alırsanız keyfinize diyecek yok inanınki, biz evde bir süre kullandık bu yöntemi. Ayrıca son çıkan projeksiyon aletlerinin ömürleri de artık çok daha uzun ve televizyon fiyatlarından daha uygun, görüntü kaliteleri de modele göre değişebiliyor tabii. Ve gerçekten dev ekranda dizi/ film izlemekte ayrı bir keyif..


Bu oda kadar büyük olmasına da gerek yok. Birde mısırınızı patlatıp içeceklerinizi aldınız mı keyfinize değecek yok! :) Patlamış mısır severlere not: Mısırın yağını ve tuzunu koyarken azıcıkta köri eklerseniz (köriyle aranız iyiyse tabi ) gerçekten harika oluyor!  Aynı şekilde kırmızı toz biberle veya şekerle de deneyebilirsiniz. ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe