25.12.2012

2 MERLIN Beyazperdeye uyarlanıyor!

Görsellik olsun, senaryosu olsun her sezonda daha da iyiye giden ve milyonları kendine bağlayan dizi 5. sezonda finalini açıkladı maalesef sayın okur. Çok harika bir dizi olmasa da sonradan çıkan emsallerine nazaran Merlin güzel bir diziydi. Tabii en baştan bir İngiliz yapımı olduğunu bilerek izlemeniz lazım ki çok fazla şey beklemeyin.Ama gerek müziği gerek atmosferi sizi gerçekten başka yerlere götürmeyi başarıyor.
Az buçuk Kral Arthur efsanesini biliyorsanız büyük aşkı, hizmetli kız Gwen'i de biliyorsunuzdur. Koskoca UK'da 2. bir güzel kız bulamamışlar mı acaba, bu kadar mı çirkin bir millet diye hayretler içinde geçiyor 5 sezon.. :) Şaka bir yana gerçekten 5 sezonda oyuncularında, senaryonunda çok iyi yönlere doğru ilerlediğini gözlemleyebiliyorsunuz. Fakat bir izleyici gözlemi olarak son 2 bölümün biraz aceleye geldiğini düşünüyorum. Ya da senaristler bir türlü karar verememişler nasıl bitirelim diye herhalde bilemiyorum. Aranızda sevip te henüz izlememiş olanlar vardır spoiler vermek istemiyorum ama finali beğenmedim kısacası..Dizi bitti fakat dizi ekibi bir üçleme film yapmayı planlıyorlarmış. Ama konu dizinin kaldığı yerden mi devam edecek, yoksa konuyu en baştan mı ele alacaklar bilinmiyormuş. Kaldığı yerden devam edeceğini sanmıyorum. Neden derseniz izleyin ve görün ! :)

Not: yılbaşı çekilişinin kazananını bu gece duyuracağım
Assos'tan yılbaşı hediyeniz için de buraya tık.

2 yorum:

  1. Gwen konusunda al benden de o kadar! Yahu bu kadar çirkin bi kızı nerden bulmuşlar, Morganayı seçselermiş keşke

    YanıtlaSil
  2. gwen in seçilmesinin özel sebebi var kasıtlı olarak seçilmiş.bunun için ingiliz tarihini incelemek gerek biraz.büyük iskenderde iskenderin gey oldugu vurgulanmıştı ince mesaj olarak.bundada ince mesajlar sıkıştırılmış.incelemek ayrı bi merak konusu olacaktır sanırım

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe