3.12.2012

0 Yılbaşı hediyelerinizi kendiniz yapın


Merhabalar sayın okur!
3 gündür şehir dışındaydım uğrayamadım buralara. Laptop şarja takılmadan çalışmadığı için de yanıma alma gereği duymadım. Ama aklımda burada kalmadı desem yalan olur. :) Umarım hafta sonunuz benimki gibi güzel ve verimli geçmiştir.
Gelir gelmez karnımı doyurduktan sonra geçtim bilgisayarın başına ve oradan oraya oradan oraya sörf yaparken bulduğum birkaç hediyelik projeyi paylaşmak isterim.

Bu minik örgü sepetler zaten ilk gördüğüm anda canlı renkleriyle benim beğenimi kazanmayı becermişti. Sanırım kroşe örgüsü deniliyor. Örgüyü sevenler için çok basit bir proje olsa gerek. Ben bu tarz konularda çok yeteneksiz olduğum için yapma kısmını sizlere bırakıyorum. :) Her boyutta yapılıp, her türlü şeyi saklama, depolama amaçlı kullanılabilir. Örneğin makyaj malzemeleriniz için.. Aynı zamanda bence çok güzel bir hediyede olabilir bu minik sepetler. Mesela bana! :P Şaka bir yana anneme sipariş vereceğim bunları umarım nasıl yapıldığını biliyordur. :) Fikri olanlar nasıl yünle, nasıl şişle falan yapılacağını belirtirse sevinirim. :)
Kaynak:  http://lorajeansmagazine.blogspot.com/2011/04/tutorial-crochet-nesting-cups.html


Bu da biz bayanlar için özellikle kışlık bir proje. Dudak nemlendiricisi için yapılan ufak bir çanta. Kışın dudaklarımız çok çatlar hepimizin çantasının bir köşesinde vardır herhalde meyveli lipsticklerden. Yapılışı da şuaradan : http://indietutes.blogspot.com/2007/05/lip-balm-cozy.html


Bebek bezlerinin kutularından güzel bir kutu kaplama projesi. Bende bulduğum bütün kutuları kaplıyorum neredeyse özellikle büyük olanlar hayatta elimden kaçmaz. Hem güzel gözüküyor, hemde ortadaki ıvır zıvırı kaldırmak için güzel bir yöntem. Yapılışı şuradan : http://www.positivelysplendid.com/2011/02/lets-make-something-together-lined-canvas-bins-from-diaper-boxes.html  Dışarıdan aldıklarınızı aramayan cinsten güzel bir kutu kaplama yöntemi gerçekten en kısa zamanda bende değerlendiriyorum bunu.
Aynı zamanda buraya tıklayarak daha değişik türlerde kutu kaplama projesine ulaşabilirsiniz.


Renkler, desenler güzel olunca en basit şey bile gözünüze çok sevimli gelebiliyor. Örneğin bu makyaj çantası.. Resimlere bakarsanız yapılışı çok kolay olan bu çantasının yapılışı için : http://threebears.wordpress.com/2007/10/15/little-boxy-pouch-tutorial/


Bu da bir çanta içi düzenleyici. Resimdeki kapalı hali. Açık hali benim üniversiteyi ilk kazandığımda yurtta  dolabıma asayım diye bir akrabamızın hediye ettiği her yeri boy boy cepli olan düzenleyiciye benziyor. Sanırım ona da kanguru deniliyordu. Yapılışı şurada ve gerçekten her çantaya lazım diye düşünüyorum. :)

Kendinize yapabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebileceğiniz ve bütçenizi sarsmayan bu projeleri umarım beğenmişsinizdir. Beni favorim örgü sepetler, sizin favoriniz hangisi?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe