21.04.2013

0 Geri dönüşüm : Mini DIY


Merhaba sayın okur!
Bir süredir kendin yap projeleri sadece blogta paylaşımdan ibaretti benim için artık tembelliğimden mi içimden gelmeyişinden mi bilemiyorum. Zaten havalar iyice sapıtık İzmir'de; bir gün 27 derece ertesi gün 12 derece derken gribal enfeksiyon  kardeşimden Ali'ye, Ali'den de bana doğru seyir halinde şu an hissediyorum, o yüzden ister istemez insanın üstünde bir tembellik oluyor.

Neyse dün evdeyken sürekli oturduğumuz "yaşam odamız"da ki (aslında bildiğin oturma odası ama karı koca rahatımıza aşırı düşkün olduğumuz için yemek yemekten uyumaya kadar her şeyi bu odada yapabilecek gibi tasarladığımız yaşam odamız) mobilyaların yerlerini değiştirdik değişiklik iyidir diyerekten. Gerçekten eskisinden çok daha şirin ve kullanışlı oldu. Daha önceki yerleşimde odada kullanmak istediğimiz ama bir türlü yer bulamadığımız, hem dikey hemde yatay olarak kullanılabilen kütüphanemizi odaya alabilmiş olduk.


Normalde kütüphanenin olduğu yerde yanda gözüken tv ünitesi vardı o yüzden o raf o kadar yukarıda. Gördüğünüz gibi daha bomboş hala yerleştiremedim bir şeyler yukarıdaki rafa da kitaplığa da Şimdi tabi bana da bir nevi gün doğdu, istediğim gibi dekore edebileceğim geniş boş bir alan oluştu. Sabahtan beri nereye ne koyayım diye düşünürken aklıma bu minik saksı fikri geldi. Çok keyifli, basit ve romantik bu fikri tabi ki fotoğraflayıp paylaşmasam olmazdı. Evdeki zorlu koşullara dayanamayıp ölen kaçıncı çiçeklerim bilmiyorum :) Gül sevmediğim halde bu ufak güller çok hoşuma gitmişti. Ama kurusu da fena gözükmüyor bence. :)


 Şeffaf görünüm hoşuma gitmedi, toprak çok kötü göründü gözüme, sonra toprağın etrafına çuval bezi kesip koydum ve bu görünümü gerçekten çok şirin oldu. Kırmızı olanda çook önce IKEA'dan aldığım tealight mumluklardan, bir daha ki gidişimde görürsem sanırım birkaç tane daha kapacağım :)
Sizde bu mini saksılardan yapmak isterseniz evde bulduğunuz veya dilediğiniz herhangi malzemeyle yapabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe