15.05.2013

0 Dukan nasıl gidiyor?

Merhaba sayın okur!
Hayatımda ilk defa diyet yapsam da bu yeme şekline öyle alışmışım ki bakmasam farkında değilim atak evresi bitiyormuş bugün. Bugün dukan diyetine başladığımın 6. günü. Evrelerin gün sayısı testi yaparak belirleniyor bu arada. Testin sonucunda 6 günlük atak evresinin sonrasında vereceğim kilo kaybı 3 olarak çıkmıştı ve gerçekten de öyle oldu. Motivasyon açısından güzel bir rakam gerçekten. Şimdi önümde uzunca bir seyir evresi var.. Eski tarif defterimi rafa kaldırdım, yeni bir Dukan diyeti tarifleri defteri tutmaya başladım. Denediğim ve hoşuma gidenlerin yanına işaret koyuyorum tekrar yapılabilir diye çünkü dediğim gibi uzunca bir süreç bizi bekliyor. Buzdolabı pespembe light ürünlerle dolu. Biraz halsizlik var son 2 gündür, özellikle de bugün ama geçen gün multivitamin almıştım diyette de zaten tavsiye ediyor mösyö. Onu içtim geçer herhalde. Yulaf kepeği hakkımın çoğunu kahvaltı da kullanıyorum. Şimdiye kadar denediğim tariflerin bazıları..
  1. Tırnak pide ; gideri var :)
  2. Sarımsaklı ekmek ; tarif mikrodalga fırın içindi benim mikrodalgam bu aralar biraz garip davrandığı için turbo fırında 150 derecede pişirmeye çalıştım. Biraz daha küçük bir kapta ve 150 dereceden sonra birkaç dakikada 175'te falan pişirseydim daha şekilli ve kıvamlı çıkabilirdi. Ama tadı gerçekten harika oldu. 
  3. Muffin ; Hayatımda yaptığım en kötü yiyecekti. Ama tamamen benden kaynaklı. Yoksa kıvamı falan çok güzel oldu çok güzel kabardı. Benim hatamsa limon aromamın son kullanma tarihi geçmiş diye acıbadem aroması ilave etmiş olmam. En fazla 6-7 damla damlatmıştım ama tadını öylesine acılaştırmış ki kokusundan da yanına yaklaşılmıyordu zaten. Tamamen aromadan dolayı kötüydü onun dışında sıkça yapılabilir.
  4. Lorlu Pancake ; Bu da hem doyurucu hemde kahvaltıda ekmek vb bir şeyler yiyormuş gibi hissettiğinizden hoşunuza gidiyor. Bunu da şimdiye kadar 2 kere yaptım. 
Şimdiki evrede nişastasız sebzeler ekleniyor diyete. Atak evresindeki hızlı kilo kaybı yavaşlayacak ama en azından artık salatalık ve çeyrek domatesten fazlasını yiyebileceğim. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

Takipçiler

Bumerang - Yazarkafe