9.05.2013

0 Dukan'da 1 .gün

Merhabalar sayın okur!
Evet bugün yaza daha formda girme amacıyla annem, babam ve kuzenimden sonra bizde dukan diyetine başladık. 4 evreden oluşan bu diyet programı yavaş yavaş yemediğin her şeyin eklenmesi bakımından bana mantıklı geldi bakalım nasıl gidecek. İstediğin kadar ve istediğin saatte yiyebilmek serbestte olsa insan diyet psikolojisine girdiği için biraz moral düşüyor. Ama ilk evrede kilo kaybı çok belirgin olduğu söylendiği için bunun beni ve Ali'yi motive edeceğini umut ediyorum bakalım ne olacak.
İlk evre (yaklaşık 5-8 gün arası ne kadar isterseniz) saf protein ağırlıklı. Hatta proteinden başka bir şey yok ama yiyebilecekleriniz gerçekten çok çeşitli yine de, sonrasında sebzeler meyveler ekleniyor ve normal beslenme sürecinize daha bilinçli beslenerek giriyorsunuz. Birkaç gün önce biraz alışveriş yapmıştım zaten, dünde aldığım yağsız kıymayı diyetin ana besin maddesi olan yulaf kepeğiyle yoğurup buzluğa attım bugün ki diğer öğünlerimizde onları yiyeceğiz. Yanında da light yoğurt tabi ki. :)
Sabah kahvaltımın fotoğrafını çekseydim keşke ama yaptığım o krep boğazımdan o kadar zor geçti ki hemen bitsin gitsin diye hızlı hızlı yedim ve kalktım.
Kahvaltıda birer parça yulaf kepekli krep, yağsız tuzsuz light peynir ve yağsız omlet vardı. Krep tarifi ve daha fazla dukan tarifi yazıları yazan çok blogger varmış bunu keşfettiğim iyi oldu. İlerleyen günlerde onlardan da bahsedeceğim. Bana bol şans ve kilo kaybı dileyin ne diyeyim. :/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

Takipçiler

Bumerang - Yazarkafe