22.01.2014

0 Ölmeden Önce İnsanların En Çok Pişmanlık Duyduklarını Söyledikleri 37 Şey


Selamlar sayın okur!
Bu oldukça ilginç içerikli makaleyi görür görmez paylaşıp bizler için ölümsüzleştirmek istedim. Ara sıra açıp bakıp hayatımızda bizi mutsuz eden saçma sapan şeylerden uzaklaşabilir ve yaptığımız yanlışları en kısa süre de fark edip düzeltmemiz için bize bir ilham kaynağı olacağını düşünüyorum bu makalenin. Bu listeye baktığınız zaman kendinizi bunları söyleyen inanların yerinde bulmamanız olanaksız. Ben okurken kendime bir çok maddeden pay biçtim bile, eminim sizlerinde böyle olacaktır ama umarım minimum seviyede olur. :)
(Okurken dinlemelik müzik sayfanın sonunda;)


1. Şansın varken seyahate çıkmamak. Yaş ilerledikçe bu zorlaşır çünkü zamanla senin varlığına ihtiyacı olan insan sayısı çoğalır ve onları da yanında götürmeye kalkarsan bu iş oldukça pahalıya gelir. Yani bekarken gez  gezebildiğin kadar demeye getirmiş. :)
2. Yabancı bir dil öğrenmeme.

3. Kötü giden bir ilişkiyi sonlandırmama. İlişkiyi bitirmek zorlayıcı olabilir fakat bu şekilde yaşayıp herkesin zamanını harcamaktansa ilişkiyi bitirmek en iyisidir.
4. Güneşten yeterince korunmamak. Küçük bir şey gibi görünebilir ama güneşin cilde verdiği hasar yıllar geçtikçe daha da belirginleşir. Kırışıklıklara ve lekelere neden olur.


5. En sevdiğin müzisyen(ler)in canlı performanslarını izleyememe. ( Gipsy Kings :'(  ) Müziği ne zaman bırakacaklarını bilemezsin, o yüzden şansın varken izle.


6. Sürekli bir şeyler yapmaktan korkma. Korku bize engel olabilir ama ona izin vermemeliyiz..
7. Spor yapmanın sağlıklı yaşamak için ne kadar önemli bir şey olduğunu anlamamak, kendine bakamamak.
8. Cinsiyetçi bir şekilde düşünüp hayatınızı ona göre yaşamayın. Kendini tanı, tanımla, toplumun bunu senin için yapmasına göz yumma.


9. Kötü şartlarda, hiç sevmediğin bir işte çalışmaya devam etme. Kira ödemek, ailene bakmak zorunda olman her gün acınası bir hayat yaşamanı gerektirmiyor.
10. Yeterince ders çalışmama, okulu boşlama. Notlar, dereceler önemlidir. Ama asıl önemli ve zor olan kendini buna nasıl adayacağını öğrenmektir.


11. Ne kadar güzel olduğunu anlayamama. Güzelliğin bir çok farklı tanımı vardır, kimseye layık olamayacağını düşünerek hayatını geçirmemelisin.
12. "Seni seviyorum" demekten korkma. Sevgi sana verilen en büyük hediyedir, karşındaki insan seni sevmese bile. Yalannnnnnnnn!!!! :)
13. Ailenin tavsiyelerini dinlememe. Onlar hayatta senden çok daha fazla deneyim sahibiler nokta!
14. Gençliğini bencilliğine tüketip bitirme. Ne yazık ki dünya sadece senin etrafında dönmüyor.
15. İnsanların senin hakkında neler düşündüğüne fazlasıyla takılmak. Yaşlandığında anlayacaksın ki diğerlerinin düşüncelerinin senin mutluluğuna hiç bir etkisi yok.


16. Başkalarının hayallerini gerçekleştirmesine destek olurken kendi hayallerini es geçme.
17. Önemli kararlar alırken çok tereddüt etme sonra kaybettiğin vakit için pişman olursun.
18. Kin tutma. Özellikle sevdiklerine karşı. Bırak öfken, acın içinden aksın gitsin, biriktirme.


19. Kendi fikirlerin için savaş. Diğerlerinin seninle aynı fikirde olmaması prensiplerinden vazgeçmen gerektiğini göstermez.
20. Yeterince gönüllü iş yapmamak. İnsanlara ihtiyacı olduğu zaman yardımda bulunmamak.
21. Ağız sağlığını ihmal etmek.
22. Aile büyüklerinle (dedeler,babaanneler) yeterince zaman geçirmemek, onlarla konuşmamak. Kısa bir süre hayatında olacaklar.
23. Çok fazla çalışmak. Hayatın en güzel kısımlarını çok çalışarak harcama. Stres ise en büyük düşmanın!


24. Çok güzel yaptığın bir yemek olmaması ya da güzel bir yemek yapmayı öğrenmeme. Bu ufak detay sandığından daha çok ailen ve arkadaşlarınla vakit geçirmene sebebiyet verebilir.
25. Yaşadığın anıdan zevk alamama. Mesajlaşmayı, fotoğraf çekmeyi bırak ve yaşadığın anın keyfini çıkar.

26. Başladığın bir şeyi bitirmeme. Her yeni gün senin için çarçur edilemeyecek bir fırsat.
27. Bir oyun hilesi, bir numara (el çabukluğu, aldatmaca)da ustalaşmama. Gereksiz gibi görünebilir ama yapabildiğin ufak bir numara ile çok güzel ve enteresan anılara sahip olabilirsin.
28. Hayatını toplumun veya ailenin senden beklentilerine göre yaşama. Böyle bir zorunluluğun yok.
29. Bir arkadaşlığın bittiğini kabullenememe. Bazen insanlar birbirlerinden uzaklaşırlar.Bu gibi durumlarda oluruna bırakmak daha iyidir.
30. Çocuklarınla yeterince vakit geçirmeme, oyun oynamama.
31. Asla büyük bir risk almama. (özellikle aşk konusunda) Büyük riskler büyük kazançlar getirir.


32. İnsanlarla ilişkilerini geliştirmek için zaman ayırmama. İleride kariyerin açısından sana yardımcı olabilir.
33. Sürekli endişeli olmak. Özellikle daha olmamış şeyler için endişe duymak tamamen gereksizdir.


34. Sürekli bir dram içinde yaşama, bu şekilde hissetme. Gününün ne kadar kötü geçtiğini düşünüp geri kalanını da öyle yaşama.
35. Sevdiklerinle yeterince vakit geçirmeme.


36. Hiç sahneye çıkmama. İnsanların karşısına çıkıp bir şeyler sergilemek hayatında unutmayacağın bir deneyimin olabilir.
37. Minnettar olmama. "Teşekkür ederim" demeyi öğren ve bunu gerçekten ima ederek söyle. Hayatının bir çok kısmı daha da güzelleşecek.Kaynak: 9GAG

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe