30.06.2016

0 Kara Tahta Boyasıyla Dekorasyon


Merhabalar sayın okur!
Özellikle coffee shopların dekorasyonlarında sıkça kullanılan kara tahtalar son yıllarda ev dekorasyonunda da yerini almaya başladı. Üzerine el yazısıyla yazıldığından ve de çoğumuzun çocukluğundan nostaljik bir çağrışım yaptığından olsa gerek kara tahtanın dekorasyona samimi bir hava kattığını düşünüyorum. Artık sadece kara tahta da kullanılmıyor. Siz kendiniz istediğiniz bir objeyi veya duvarı kara tahta yapımında kullanılan boyayla boyayabiliyorsunuz. Bu boyalar bazı hırdavat ve nalburiye malzemeleri satılan dükkanlarda bulunabiliyor. Ayrıca el işiyle ilgilenen insanlar işin craft malzemeleri satılan dükkanlarda da bulunabiliyor. Hatta bu boyayı isterseniz kendinizde hazırlayabilirsiniz. İnternette bir sürü tarif mevcut, ben kendim denemeden bir tarif paylaşmak istemedim.
Önümüzdeki sene bu zamanlarda ev değişikliği yapacağız ve ben bunun için birazcık heyecanlıyım. :) Yeni evimize taşınırken yeni eşyalar almak istemiyorum. Açıkçası eşyaya yatırım yapmak istemediğim bir dönemdeyim. Eşyaya harcanacak parayı daha çok gezmeye tozmaya ve eğlenmeye ayırmaya kararlıyım. Elimdeki sıkıldığım eşyalardan geri dönüşüm ve yeniden düzenleme projeleri yapmayı düşündüğüm için sürekli pinterestte geziyorum ve hoşuma giden fikirleri kaydediyorum. Kara tahta boyası ile yapılabilecek bir sürü harika projeyle karşılaştım ve bunların bir kaçının sizinle paylaşmak istiyorum.
Öncelikle bu kara tahta akımının ev dekorasyonunda ki ilham veren örneklerini inceleyelim.
 Kara tahta boyasının mutfakta kullanımı daha hoş oluyor. Boyadığınız alana raflar monte ederek görünümü daha da güzelleştirebilirsiniz. Özellikle ahşap raflar daha şık duruyor ve dekorasyona rustik bir izlenim katıyor.

Çocuk odasında bir duvarı kara tahta boyasıyla boyayıp çocukların özgürce yaratıcılıklarını konuşturup çizim yapabilecekleri bir alan yaratma fikri de çok güzel. Ayrıca bu boyayın birçok rengi mevcut ve siz kendinizde yapmak isterseniz her renkte uygulama yapabilirsiniz.


Daha önce de dediğim gibi bu boyayla sadece duvarları değil evinizde sıkıldığınız, yeniden değerlendirmek istediğiniz bazı eşyaları da boyayabilirsiniz. Bunun örneklerini bir sonraki yazımda vereceğim. Görüşmek üzere sayın okur! ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe