8.06.2016

0 Marin Stili DekorasyonUzunca bir aradan sonra tekrar merhabalar sayın okur!
Bildiğiniz üzere deniz teması yaz aylarının vazgeçilmez dekorasyon trendidir. Dekorasyon denilince de akıllara gelen ve en önemli detaylardan birisi de elbette renklerdir. Bir odayı hayat dolu, capcanlı veya dinginlik ve huzur dolu dekore etmek için renklerin ahengine başvururuz. Marin stili dekorasyonda denizden esinlenerek mavinin neredeyse her tonunun kullanılabildiğini görüyoruz. Özellikle denizci mavisi ve beyaz yazlık ev dekorasyonlarında en çok tercih edilen renkler olarak karşımıza çıkıyor.Denizci mavisini ayrıca duvarlarınızda da kullanabilirsiniz. Çeşitli aksesuarlarınızı sergileyeceğiniz bir duvarınızı bu renge boyayabilirsiniz.


Denizci mavisi rengini yazlık evinize perde seçiminizde düşünebilirsiniz.


Yazlık ev dekorasyonunda denizin mavi renginin ferahlatıcı, güneşin sarı renginin enerji veren etkisinden yararlanabilirsiniz.Yazlık ev dekorasyonunda rahatlık, sadelik, ve konfor ön plana çıkar. Taşınabilir, az yer kaplayan mobilyalar, güneş ve nem gibi hava koşullarına karşı dayanıklı mobilyalar tercih edilmelidir. Bambu, hasır gibi malzemelerden yapılmış mobilyalar, jaluziler kullanılabilir. Modern, rustik veya country dekorasyon stilinde yazlık evlerinizi dekore edebilirsiniz.


Yaz temalı dekorasyonlarda en çok tercih edilen renkler beyaz, mavi, kum rengi, sarı, mercan rengi, turkuaz, pastel tonlar, leylak rengidir. Ayrıca denizci temasında mavi beyaz kırmızı renkleri birlikte kullanabilirsiniz.


Pencere önlerinde dinlenmek için kendinize özel bir köşe hazırlayabilirsiniz. Oturma kısmının altına dolap olarak değerlendirerek ekstra depolama alanı sağlayabilirsiniz.

Evinizde küçük değişikliklerle farklı bir dokunuş yaratmak istiyorsanız denizcilik aksesuarlarını kullanarak evinize hareket katabilirsiniz. Duvara asılan dümenler, çapa motifli yastıklar, deniz kabuğundan mumluklar, yunus balıklı banyo perdeleri, gemici düğümleri veya denizci figürlü biblolarla deniz kokusunu evinize taşıyabilirsiniz.

Mavi ve kırmızılı minder kılıflarının süslediği beyaz koltuklar , yine mavili kırmızılı aksesuarlar, perdeler, çizgili kilimler bu dekorasyon stilinin en çok kullanılan parçalarından. Yazlık evlerde sadelik her zaman en şık tercihtir. Fazla göz yormayan detaylar, açık renkler,  aydınlık ve ferah bir dekorasyon ile kendinizi daha huzurlu ve dinlenmiş hissedebilirsiniz.Fotoğraflar kaynak : Pinterest

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe