14.06.2016

0 Trend alarmı : Karpuz deseni


Merhabalar sayın okur!
Yaz aylarının gelmesiyle dolaplarımıza ve çevremize açık ve cıvıl cıvıl renkler hakim oldu. Bu parlak, cıvıl cıvıl renklerle birlikte yaz aylarında en çok kullanılan ve sevilen desenlerden birisi de karpuz desenidir. Giyim eşyalarından dekoratif eşyalara birçok alanda karpuz deseni kullanılarak üretilen ürünler beğenimize sunuluyor. Sizde karpuzdan ilham alarak bir şeyler üretmek isterseniz bu yazıda okuyacağınız birçok farklı fikirden istediğinizi değerlendirebilirsiniz.
Örneğin aldığınız sade bir paspası karpuz dilimi şeklinde kesip boyayabilirsiniz.


Yine sade bir paspası patates baskısı mantığıyla boyayabilirsiniz. Burada tabiki patates kullanmıyoruz. Sünger kullanırsanız daha iyi sonuçlar alırsınız. Pizza dilimi şeklinde kestiğiniz bir süngeri kırmızı boyaya, yarım ay şeklinde kestiğiniz süngeri de yeşil boyaya daldırarak sonrasında paspasa uygulayarak karpız dilimi şeklini elde ediyorsunuz. Üstüne de siyah boyayla çekirdekleri çiziyorsunuz.


Patates baskısı yöntemiyle yapabileceğiniz bir kırlent deseni örneği.


Yine patates baskısı yöntemiyle renklendirebileceğiniz hediye paketleme kağıdı


Ahşap yuvarlak bir tahtayı karpuz renklerinde boyayıp sevimli bir tepsiye dönüştürebilirsiniz. Yapılış aşamalarını buradan inceleyebilirsiniz.Daldırmalı boyama tekniğiyle düz beyaz bir eteği böyle şirin karpuz desenli boyayabilirsiniz.


Aynı uygulamayı beyaz bir şorta da yapabilirsiniz. Yapım aşamaları videosu burada .


Kullanmadığınız düz renkte bir nihaleyi karpuz deseninde boyayıp dört parçaya bölerek bardak altlıkları olarak değerlendirebilirsiniz.Sabun yapımıyla ilgileniyorsanız karpuz aromalı sabunlar yapabilirsiniz. Yapım aşamaları burada .


Hatta karpuz aşkını birazcık abartıp bahçe mobilyalarınız da karpuz desenli boyayabilirsiniz. :DTüm resimler kaynak : Pinterest

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

Takipçiler

Bumerang - Yazarkafe