13.10.2016

0 Kara tahta boyasıyla eşya boyama


Merhabalar sayın okur!
Bir önceki Kara Tahta Boyasıyla Dekorasyon yazımda bahsettiğim gibi kara tahta son yıllarda dekorasyonda sıklıkla kullanılan bir obje haline geldi. Dolayısıyla kara tahta boyası da hayatımıza girmiş oldu. Evinde kendi dekoratif dokunuşlarını yansıtmak isteyenler sıklıkla kara tahta boyasını çeşitli yerlerde kullanır oldu. Evin her odasında duvarları ve hatta bazı eşyaları yenileme projelerinde de sıklıkla kara tahta boyası kullanılmaya başladı. Bunlardan ilham almak için bazı örneklerini görelim.

Kavanoz veya baharatlıklarınızın kapaklarını kara tahtasıyla boyayıp üstüne içeriğini yazma fikri oldukça kullanışlı. Özellikle bunları bir çekmece de saklıyorsanız yazıların üstte yazıyor olması da mutfakta işinizi oldukça kolaylaştırır.
Örneğin ben beyaz olan buzdolabımı bu şekilde boyamayı düşünüyorum. Ayrıca elimde bazı eski kitaplık ve dolaplar mevcut, onlarla da bu şekilde projeler düşünülebilir.

 
Mutfak dolaplarını böyle boyamayı düşünmek.. Bu örnekte fazlaca iç karartıcı durmuş öyle değil mi? Belki başka tonlamalarla daha güzel olabilir..
Merdiven aralıklarını kara tahta boyasıyla boyama fikri oldukça yaratıcı ve eğlenceli!


 Yatak başlığınızı boyamaya müsaitse bence bu fikir de oldukça eğlenceli.
En çok beğendiğim fikirlerden birisi bu şifonyer, giysi dolabını kara tahta boyası ile boyayıp üstünü karalama. İçerisinde ne olduğu yerine beğendiğiniz bir desenle de süsleyebilirsiniz.
 Ahşap boyama gereçleri satan yerlerden alabileceğiniz çeşitli eşyayı kara tahta boyası ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Örneğin aşağıdaki gibi kendi duvar saatinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇKM Facebook'ta

BLoglovin'den takip et

Follow on Bloglovin

İzleyiciler

Bumerang - Yazarkafe